Pokud vím, tak technologii stealth dokaže celkem úspěšně odhalit česky radar Tamara a nyní její de-facto pokročilá verze VERA-NG. Nevím sice na jakém principu dokáže navádět střely na cíl, ale vidět stealth dokáže.
Odpovědět0 2
Připomíná mi to tu ruskou pohádku o zázračném systému elektronického boje:
"Torpédoborec Donald Cook už z dálky zaregistroval blížící se SU-24, následně byl vyhlášen bojový poplach a posádka zaujala místa na bojových postech. Všechno šlo jak mělo, radary počítaly kurz sblížení s cílem, Aegis korektně řídil naváděcí systémy. A najednou. Cvak. Všechno zhaslo. Systémy byly vypnuty. Aegis přestal pracovat, obrazovky zčernaly, dokonce Phalanx není schopen získat navedení na cíl.
SU-24 v té době prolétlo nad palubou torpédoborce, udělalo bojový obrat a simulovalo raketový útok na cíl. Pochopitelně úspěšně, když neexistovala na lodi žádná účinná obrana. Pak se letadlo otočilo a simulovalo další útok. A pak ještě desetkrát, což by znamenalo úplné zničení lodi. Všechny pokusy techniků lodi oživit Aegis a získat navádění na cíl selhaly a až když silueta SU-24 zmizela v dáli nad ruskými břehy, tak obrazovky ožily a systémy navádění na cíl svědomitě ukazovaly křišťálově čisté a prázdné nebe."
Prostě jen pohádka propagandy, mající za cíl ujistit své lidi o technologické převaze. Přitom kdyby to jen na minutu byla pravda, tak toho okamžitě zneužijí.
Odpovědět1 1
I když 100 km dosahu je moc málo na úspěšnou obranu
Odpovědět0 0
Dnes sa uz pouzivaju na zostrelenie, mikrovlne ci laserove zbrane. Alebo do toho vypalia dieru, alebo to upecu. Maly bratrickovia sa pouzivaju na drony. Funguje to na uzkom mikrovlnom paprsku s vykonom par megawat.
Odpovědět0 0
To ano, ale nejdříve je potřeba objekt detekovat. Teprve potom může přijít na řadu způsob zneškodnění.
Kvantový radar vypadá zajímavě. Až to bude fungovat, slavné STEALTH bude v háji. A co hůř, až se jim to povede namontovat do naváděných raket, tak klamné cíle letadel budou taky pase.
Pak bude zajímavé sledovat vývoj obranných protředků.
Odpovědět0 0